Barwa perfum a nuty zapachowe – jaki mają ze sobą związek?

Każdy z nas z pewnością uwielbia czuć na sobie zapach perfum, które wyjątkowo przypadły mu do gustu i dzięki którym czuje się atrakcyjniej. Z tego względu praktycznie każdy nie wyobraża sobie dzisiaj wyjścia z domu bez skroplenia się swoim ulubionym zapachem. Używamy perfum zarówno na co dzień jak i na ważne wyjścia czy spotkania. Często to właśnie od okazji zależy, po który flakon sięgniemy. Wybór w perfumeriach internetowych i stacjonarnych jest tak duży, że nie sposób nie znaleźć zapachu, który podbije nasze serce i sprawi, że nie będziemy chcieli się z nim rozstawać.
Wchodząc do perfumerii, rzuca nam się w oczy ogrom flakoników, mieniących się różnymi kolorami. Z pewnością wielu z nas wydaje się, że barwa perfum to kaprys producentów, który nie ma większego znaczenia. Okazuje się bowiem, że z koloru perfum możemy wiele wywnioskować – chociażby akordy, dominujące w danym zapachu.

Kolory perfum – które czym pachną?

Perfumy o fioletowym zabarwieniu przeznaczone są dla miłośników kwiatowych zapachów. Z pewnością nie są one duszące, przytłaczające a lekkie, świeże i delikatne. Właśnie ich świeżość sprawia, że zapachy te idealnie sprawdzą się na naszej skórze latem i wiosną.
Jeśli chodzi o żółte i różowe perfumy wyczuwalne są w nich przede wszystkim akordy cytrusowe. Są lekko kwaskowate a zarazem świeże i orzeźwiające. Dają nam chęci do życia i do działania. Tak jak w przypadku perfum kwiatowych, zapachy cytrusowe najlepiej używać podczas cieplejszych dni.
Czerwony i pomarańczowy kolor perfum zdradza, że znajdziemy w nich nuty orientalne, w których głównie gustują osoby odważne, pewne siebie, chcące oczarować otoczenie. Są to dość wyraziste i ciężkie zapachy dlatego nie każdemu mogą się spodobać. Perfum orientalnych najczęściej używa się zimą i jesienią.
Perfumy o zielonej barwie posiadają głównie akordy traw i liści. To delikatny i orzeźwiający powiew świeżości, który ukoi nasze nerwy i pozwoli nam się zrelaksować.
Warto jednak pamiętać, że nie każdy producent trzyma się tych zasad i przy zakupie perfum nie należy kierować się tylko i wyłącznie kolorem perfum.