Czym pachnieć podczas ślubu?

W dniu ślubu ogarnia nas stres i zdenerwowanie. W głowie krzątają się myśli i często zastanawiamy się czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Zawarcie związku małżeńskiego w romantycznej atmosferze to jednak marzenie wielu kobiet. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwają długo i nierzadko przyprawiają nas o zawrót głowy. Wybór odpowiedniej sukni czy biżuterii ślubnej zazwyczaj nie przysparza przyszłej pannie młodej zbyt wielu problemów. Kłopot pojawia się gdy w grę wchodzą szczegóły, takie chociażby jak perfumy.

Wybierając się do drogerii lub przeglądając ofertę perfumerii internetowej w poszukiwaniu wymarzonego pachnidła na ten wyjątkowy dzień warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dzisiaj pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii i podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni zapach na ślub.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pachnidła na ślub?

Spory wpływ na wybór odpowiedniego pachnidła powinna mieć pora roku, w której stajemy na ślubnym kobiercu. Jeśli bierzemy ślub w miesiącach letnich, podczas ciepłych i upalnych dni, powinniśmy zdecydować się na perfumy delikatne, lekko orzeźwiające o kwiatowo-owocowych nutach zapachowych. Zrezygnujmy z perfum wyrazistych o korzennych czy orientalnych aromatach, które latem mogą wydawać się niezwykle duszące i przytłaczające.

Jeśli mamy jakiś swój ulubiony zapach i jest on w miarę neutralny do otoczenia, śmiało możemy skropić się nim w dniu swojego ślubu. Wesele to nie czas na perfumowe eksperymenty więc użyjmy czegoś, co dobrze znamy i z czym dobrze się czujemy. To nasz dzień, w którym musimy czuć się atrakcyjni i pewni siebie.

W kwestii wyboru odpowiednich perfum na ślub, warto skonsultować się także ze swoim narzeczonym. To właśnie on będzie nam towarzyszył przez większość czasu w tym wyjątkowym dniu. Postarajmy się więc, by nasze perfumy urzekły nie tylko nasz zmysł powonienia ale również wpasowały się w gust naszego przyszłego męża. Należy też delikatnie podpytać narzeczonego, jakiego pachnidła on zamierza użyć. Może się bowiem okazać,że oba zapachy nie będą ze sobą dobrze współgrać.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/