Dlaczego używamy perfum?

Mało jest chyba osób, które nie używają w ogóle perfum i nie mają swojego choć jednego ulubionego flakonu pachnidła. Zapachami otaczamy się każdego dnia na różne okazje. Nie ważne, czy to wyjście do pracy, na randkę czy na wieczorną imprezę z przyjaciółmi – to dopełnienie stylizacji, makijażu i nie odłączny ich element. Rzadko kiedy zastanawiamy się, w jakim celu właściwie ich używamy. Często wybieramy się do drogerii bądź przeglądamy ofertę perfumerii internetowej w poszukiwaniu urzekających nowości. Aplikujemy je na siebie ‘z automatu’ i w ogóle nie myślimy o tym, jakie korzyści nam przynoszą. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego tak chętnie używamy perfum.

W jakim celu stosujemy perfumy?

Pierwszy, najbardziej oczywisty powód to piękny zapach. Perfum używamy przede wszystkim po to, by pachnieć ślicznie, zniewalająco i budzić zachwyt wśród innych.

Pachnidła stosujemy również z przyzwyczajenia. Na wielu z nas aplikacja zapachu to coś tak oczywistego jak poranna toaleta. Nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez użycia swoich ulubionych perfum. Niektórzy po prostu skrapiają się zapachem bo tak wypada.

Nie jest tajemnicą to, że odpowiednio dobrane perfumy potrafią poprawić nam samopoczucie. Otoczeni pięknym zapachem czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Niektóre nuty zapachowe potrafią zrelaksować czy ukoić nerwy. Inne natomiast dodają energii do działania i pozytywnie nastrajają.

Niektórzy natomiast są zdania, że zapach to świetne narzędzie do budowania wizerunku. Używając pasującego do siebie zapachu wyrażają swoją osobowość i charakter. W przypadku przedsiębiorców, odpowiednio dobrane perfumy to potwierdzenie profesjonalizmu. Podobnie wygląda sprawa w przypadku osób, które używają perfum by wyróżniać się z tłumu – stosują w tym celu zapachy oryginalne i nietuzinkowe.

Niektórzy natomiast traktują pachnidło jako wabik na płeć przeciwną. Nie jest to jednak nic dziwnego – niektóre zapachy potrafią rozbudzić zmysły i przykuć uwagę płci przeciwnej. Otoczeni pięknym zapachem mamy większe szanse na to, by zdobyć jej względy.