Dlaczego warto nosić okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne?

Wzrok to jeden z podstawowych zmysłów człowieka – to dzięki niemu możemy obserwować otaczający nas świat. Mimo to wielu z nas bagatelizuje pierwsze objawy utraty ostrości widzenia. Pogarszający się wzrok może utrudniać nam wykonywanie codziennych czynności i znacznie obniżać jakość życia.

Z tego właśnie względu warto już za zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie okulary korekcyjne. Ich zakup poleca się przede wszystkim przy określonych wadach wzroku takich jak dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm. Okulary co prawda nie wykluczą całkowicie wady, ale mogą skutecznie zahamować jej dalsze postępowanie. Wybór odpowiednich szkieł zawsze powinien być jednak konsultowany ze specjalistą – w przeciwnym razie, zamiast pomóc naszym oczom, możemy im tylko zaszkodzić.

Promieniowanie słoneczne a wzrok – jak skutecznie ochronić oczy?

Równie istotna jest ochrona oczu przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Nawet jeśli nie mamy dużej wady wzroku, nie oznacza to, że wcale nie musimy o niego dbać. Wiosna i lato to pory roku, w których trakcie nasze oczy szczególnie narażone są na styczność z promieniami słonecznymi. Bez odpowiedniej ochrony zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób pojawiających się na skutek nadmiernej ekspozycji oka na słońce. Kolejnym przykrym skutkiem są podrażnienia, uczucie suchości, a nawet pieczenie oczu.

By tego uniknąć, warto wybrać się do zaufanego optyka i znaleźć dla siebie dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Powinny być one pokryte specjalnym filtrem, usuwającym szkodliwe promienie ultrafioletowe. Oprócz tego dobrze, by posiadały powłokę antyrefleksyjną. Dzięki niej obraz widzenia jest bardziej wyraźny i przejrzysty. Z kolei filtr polaryzacyjny szczególnie przydatny jest podczas jazdy samochodem – uniemożliwia on odbijanie się odblasków światła od szkieł okularów i znacznie ułatwia prowadzenie pojazdów podczas słonecznej pogody.

Dobrej jakości okulary korekcyjne, jak i markowe okulary przeciwsłoneczne np. Ray Ban można zakupić w sklepie  twojesoczewki.com, w którym dodatkowo obowiązują aktualnie rabaty do -70% na okulary przeciwsłoneczne, jak również rabaty do -70% na oprawy korekcyjne przy zakupie pełnych okularów korekcyjnych.