Egzotyczne owoce w perfumach

Perfumy dedykowane na zimę, różnią się nieco od tych, których poleca się używać podczas ciepłych, letnich dni. Zimową porą najlepiej sprawdzają się zapachy ciężkie, intensywne, otulające i ciepłe. Takie kompozycje latem mogą okazać się zbyt duszące. Gdy pogoda dopisuje a z nieba leje się żar, warto sięgnąć po pachnidła lekkie, rześkie i delikatne.

Perfumy z dodatkiem kwiatów bądź owoców pasują do letnich stylizacji i idealnie współgrają z wysoką temperaturą. Nie oznacza to jednak, że perfumy przeznaczone na ciepłe dni muszą być nudne i mało oryginalne – są bowiem składniki, które potrafią całkowicie zmienić charakter pachnidła. Mowa tu o owocach, które wprowadzą do kompozycji odrobinę egzotyki. W dzisiejszym artykule zdradzamy, z jakimi owocami możemy spotkać się w perfumach.

Egzotyka w perfumach – czym są jej składniki?

Na samym wstępie warto wspomnieć o kiwi. Co prawda występuje w perfumach rzadko ale odznacza się wyjątkowym i oryginalnym aromatem. Jego zapach powstaje na bazie syntetycznych związków chemicznych i wprowadza do kompozycji nutkę świeżości oraz egzotyki. Jeśli chodzi o smak owocu, jest słodki oraz lekko kwaskowaty.

Czasem w perfumach możemy spotkać się również z mango. Ten egzotyczny owoc nadaje kompozycji wyjątkowego charakteru. Z jednej strony wprowadzą odrobinę słodyczy, z drugiej jednak perfumy z jego dodatkiem są świeże oraz aromatyczne. Aromat mango poprawia również samopoczucie i sprawi, że na naszej twarzy pojawi się uśmiech.

Kolejnym, egzotycznym owocem, występującym w perfumach jest marakuje. Pochodzi ona z Ameryki Środkowej i wyróżnia się słodkim, lekko kwaskowym smakiem. Kompozycji zapachowej nadaje słodyczy i czyni ją wyrazistą i intensywną. Aromat marakui działo odprężająco i relaksująco.

Gujawa to owoc wywodzący się z Ameryki Południowej. Jej zapach jednak odtwarzany jest z syntetycznym związków chemicznych. Dzięki niej perfumy stają się świeże, lekkie i delikatnie słodkie.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://neturoda.pl/perfumy-z-nutka-owocowej-egzotyki/