Jak dbać o dojrzałą skórę?

To, że „lata lecą”, najbardziej widać niestety po naszej skórze. Zmarszczki, przebarwienia – to tylko niektóre z defektów cery. Kiedy można mówić o skórze dojrzałej? Z jakimi problemami się zmaga i co najważniejsze – jak je rozwiązywać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Skóra dojrzała jest cienka, często ma szary koloryt, widoczne już wcześniej zmarszczki stają się coraz głębsze i bardziej zauważalne. Najszybciej starzeje się skóra wrażliwa i sucha.

To, jak szybko nasza skóra będzie się starzeć jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy między innymi od naszych genów i od pielęgnacji jaką stosujemy. Tak naprawdę już od dwudziestego piątego roku życia zaobserwować możemy pierwsze oznaki starzenia się skóry – u niektórych kobiet silniejsze niż u innych. Od mniej więcej trzydziestego piątego roku życia oznaki zaczynają się nasilać. Jednak o skórze dojrzałej mówimy dopiero około pięćdziesiątki. To wtedy zmienia się drastycznie gospodarka hormonalna – organizm produkuje mniej estrogenu i progesteronu i właśnie wtedy większość kobiet przechodzi menopauzę.

Dojrzała skóra niestety jest bardziej odporna na działanie składników pielęgnacyjnych i odżywczych zawartych w kosmetykach, a jednocześnie potrzebuje silnego nawilżenia i łatwo można zauważyć oznaki odwodnienia. Wybierane przez nas kremy muszą mieć odpowiednio bogaty skład i zapewniać właściwy stopień nawilżenia. Wypróbuj kosmetyki z dodatkiem aktywnych składników takich jak pochodne witaminy A i C oraz koenzym Q10.

Kremy to nie wszystko – uzupełnieniem codziennej pielęgnacji będą też odżywcze maseczki, skoncentrowane sera oraz odpowiednio zaplanowany rytuał oczyszczania skóry.

Warto także odwiedzić klinikę urody, gdzie doświadczony personel pomoże Ci ułożyć odpowiedni program pielęgnacyjny oraz zaproponuje zabiegi dostosowane do potrzeb skóry dojrzałej. Postaw także na medycynę estetyczną. Z roku na rok z jej dobrodziejstw korzysta coraz więcej kobiet. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego czy nici PDO dają spektakularne wręcz efekty, które trudno osiągnąć w inny sposób. Tego typu zabiegi wykonywane przez lekarza specjalistę są bezpieczne i dają bardzo naturalne rezultaty.

Tekst opracowany przy współpracy z: Klinika Urody Beauty Duty