Jak dobrze wybrać perfumy w ciemno?

Ciągłe wyprawy do drogerii czy przeglądanie ofert perfumerii internetowej w celu znalezienia swojego ulubionego zapachu okazują się dla nas nie tylko męczące ale często także i bezowocne. Są jednak osoby, które rezygnują z wertowania półek sklepowych i decydują się na zakup perfum, których nigdy wcześniej nie używali. Najczęściej wybierają wówczas perfumerię online – to nie tylko spora wygoda i oszczędność czasu ale często także i pieniędzy.

Ceny perfum w sieci są zazwyczaj dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych – i wcale nie musi to oznaczać, że mowa tu o marnych podróbkach oryginałów. Perfumerie stacjonarne muszą narzucać sporą marżę ze względu na koszty wynajem lokalu jak również prowadzenia biznesu. Jak więc z rozsądkiem robić zakupy w sieci i dobrze wybierać perfumy ‘w ciemno’?

Na co zwracać uwagę kupując pachnidło w ciemno?

Na samym początku określmy jaka grupa zapachowa perfum najbardziej nas interesuje i tylko do niej ograniczmy pole swoich poszukiwań. Do wyboru mamy zapachy kwiatowe, owocowe, cytrusowe, wodne, orientalne, korzenne, paprociowe czy szyprowe. Każdy z nich ma w sobie coś niezwykłego, co skłania ich miłośnika do zakupu perfum właśnie z tej a nie innej kategorii.

W drugiej kolejności, przejrzyjmy perfumy autora, którego zapachy już testowaliśmy. Często zdarza się tak, że perfumiarze oscylują wokół podobnych kompozycji i nut zapachowych. Istnieje prawdopodobieństwo, że autor którego perfumy urzekły nasz zmysł powonienia, stworzył więcej zapachów, które przypadną nam do gustu. Warto to sprawdzić.

Jeśli planujemy kupić pachnidło, którego nigdy wcześniej nie wąchaliśmy, zwróćmy uwagę na kolor jego zawartości. Barwa perfum może nam o nich bardzo wiele powiedzieć. Po części kolor pachnidła zdradza nam, jakie nuty będą w nim dominować. Perfumy o zabarwieniu fioletowym będą zawierać w sobie akordy kwiatowe. Jeśli chodzi o kolor żółty bądź różowy, możemy spodziewać się orzeźwiającej mocy cytrusów. Barwa czerwona bądź pomarańczowa pachnidła sygnalizuje nuty orientalne. Perfumy o zielonym zabarwieniu zawierają aromaty liści oraz traw.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/