Komórki macierzyste – Twój osobisty eliksir młodości

Komórki macierzyste pozyskiwane z tłuszczu pacjenta doskonale odbudowują skórę i stawy, opóźniając ich procesy starzenia. Przeszczep komórek macierzystych jest rewolucyjną technologią w dziedzinie medycyny regeneracyjnej i biomedycyny, która cieszy się coraz większym uznaniem specjalistów oraz popularnością wśród pacjentów. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Komórki macierzyste w medycynie i kosmetyce a bezpieczeństwo

Zacznijmy od najważniejszego, czyli bezpieczeństwa, jakie są nam w stanie zapewnić zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych. Otóż w tej kwestii zabieg nie ma sobie równych w całej medycynie estetycznej. Komórki macierzyste są w 100% komórkami naturalnymi, które pozyskuje się bezpośrednio z organizmu pacjenta i które mają silne działanie stymulujące tkanki do odnowy i regeneracji w związku ze zmianami zachodzącymi w organizmie wraz z wiekiem. To jedyna, poza zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, bezpieczna i całkowicie kompatybilna z naszym organizmem metoda leczenia, która praktycznie całkowicie wyklucza ryzyko alergii czy niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego. Oczywiście, bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne ślady po nakłuciach czy siniaczki, jednak są to naturalne efekty uboczne terapii, które znikają całkowicie zazwyczaj około tydzień po zakończeniu procedury zabiegowej.

Leczenie komórkami macierzystymi a osoczem bogatopłytkowym – w czym tkwi różnica?

Komórki macierzyste pozyskuje się z tłuszczu pacjenta w procesie liposukcji, zaś osocze bogatopłytkowe z jego krwi. Obydwa materiały są poddawane odpowiedniej obróbce przed wstrzyknięciem w wybrany obszar ciała lub twarzy. I choć zarówno komórki macierzyste, jak i osocze bogatopłytkowe mają udowodnione działanie regeneracyjne, odżywcze i stymulujące, to efekty zabiegu z wykorzystaniem komórek macierzystych biją efekty terapii osoczem na głowę. Według specjalistów komórki macierzyste to jedyny w swoim rodzaju i osobisty eliksir młodości.

Przeszczep komórek macierzystych – do czego je wykorzystać?

Jak zaznaczają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, istnieje kilka możliwych sposobów na wykorzystanie własnych komórek macierzystych. W zależności od indywidualnych potrzeb, możemy zdecydować się na ostrzykiwanie komórkami twarzy, szyi, dłoni czy dekoltu w celu uzyskania widocznego efektu odmłodzenia, lub postawić na zabieg w okolicy uszkodzonych mięśni, ścięgien czy stawów, zapobiegając tym samym przeprowadzeniu bardziej skomplikowanych zabiegów ortopedycznych. W obydwu przypadkach komórki macierzyste doprowadzą do intensywnej regeneracji miejsca poddanego zabiegowi i przywrócenia tkankom ich prawidłowych funkcji, co stanie się dla nas widoczne w postaci spłycenia zmarszczek, poprawy napięcia i jędrności skóry, a także poprawy funkcjonowania układu ruchu i odtworzenia jego uszkodzonych elementów.

Drugą możliwością jest wzbogacenie komórek tłuszczowych, które w następnej kolejności będą pełnić funkcję wypełniacza w procesie lipotransferu, np. w okolicy twarzy, biustu czy pośladków. Tłuszcz, który zostanie w ten sposób wzbogacony komórkami macierzystymi, będzie miał jeszcze silniejsze właściwości regeneracyjne, a przy tym jeszcze dłużej pełnił rolę skutecznego wypełniacza.

Bardzo ważne jest to, że efekty zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych są widoczne już po pierwszym wykonanym zabiegu, choć istnieje możliwość terapii po upływie ok. pół roku, aby uzyskać jeszcze mocniejsze rezultaty. Tak, jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, istnieją też pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, jednak ich lista jest bardzo krótka, dzięki czemu pacjenci zazwyczaj pozytywnie przechodzą kwalifikacje do jego wykonania.

Więcej informacji na temat możliwości wykorzystania komórek macierzystych w medycynie znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/komorki-macierzyste/