Liczi w perfumach

Kiedy przychodzi lato, żar leje się z nieba a za oknem świeci słońce, każdy z nas marzy o powiewie świeżości i orzeźwienia. W przypadku perfum, zagwarantować nam to mogą zapachy owocowe – są rześkie, delikatne, subtelne i doskonale spełniają swoją rolę podczas upalnych dni. To jednak nie wszystko. Perfumy z dodatkiem owoców, szczególnie tych egzotycznych przywołują na myśl przyjemne skojarzenia. Chodzi tu oczywiście o wakacje, plaże i szum morza. Z tego właśnie względu, w trakcie lata tak chętnie sięgamy po pachnidła o akordach owocowych. Warto bliżej przyjrzeć się ich składnikom i dowiedzieć się, jaki charakter kompozycji zapachowej nadają poszczególne owoce. Dzisiaj zdradzamy co nieco na temat liczi.

Jak pachnie i smakuje liczi?

Liczi to przede wszystkim doskonały przysmak. Ten egzotyczny owoc świetnie prezentuje się pod względem wizualnym i jest znany z wyśmienitych walorów smakowych. Owoc liczi może być okrągły, owalny lub sercowaty. Skórka może mieć zabarwienie czerwone, różowe bądź fioletowe.

W środku owocu znajduje się pestka, która otoczona jest pysznym, soczystym i słodkim miąższem. Liczi idealnie nadaje się jako dodatek do ciast, deserów czy sałatek. Można z niego także przyrządzić pyszne soki bądź napoje.

W perfumach nie znajdziemy naturalnego aromatu liczi. Powstaje on dzięki chemicznym związkom zapachowym i wytwarzany jest w laboratorium. Jeśli chodzi o aromat tego egzotycznego owocu, przypomina on woń dojrzałych winogron. Poza tym wyczuwalne są także nuty różane oraz wodne.

Liczi często jest składnikiem perfum kwiatowych bądź orientalno-kwiatowych. W tych pierwszych wprowadza nutkę świeżości. Kompozycjom orientalnym nadaje natomiast owocowy ton. Doskonale współgra również z innymi, słodkimi owocami równoważąc je i nieco łagodząc. Owoc liczy idealnie czuje się w towarzystwie róży i miodu.

Owoc liczi zapobiega powstawaniu miażdżycy, posiada wysoką zawartość witaminy C, wzmacnia odporność oraz chroni nas przed różnego rodzaju infekcjami.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumowyblog.pl/egzotyczne-liczi-uciecha-nie-tylko-dla-kubkow-smakowych-ale-i-zmyslu-wechu/