Makijaż wieczorowy krok po kroku

Dobrze zrobiony makijaż tuszuje ewentualne niedoskonałości i podkreśla zalety urody. Warto jednak pamiętać, że źle wykonany makijaż może przynieść więcej szkód niż pożytku, dlatego dobrze jest dowiedzieć się, jakich zasad podczas make-upu należy przestrzegać.

Makijaż dzienny i makijaż wieczorowy

Wykonanie makijażu dziennego jest o wiele prostsze niż makijażu wieczorowego. Dzienny make-up najczęściej bazuje wyłącznie na nałożeniu podkładu, użyciu tuszu do rzęs i szminki lub błyszczyka. Niektóre osoby dodatkowo stosują bronzer lub róż do policzków. Bardziej zaawansowane w sztuce makijażu kobiety decydują się również na rozświetlacz, cienie do powiek, eyeliner i konturówkę.

Makijaż wieczorowy jest trudniejszy od dziennego, ponieważ wymaga od nas użycia ciemniejszych kosmetyków i w większej ilości. Zdecydowanie łatwiej jest nałożyć jasny błyszczyk na usta niż szminkę w mocnym czerwonym kolorze. Równie problematyczne dla osoby niedoświadczonej w wykonywaniu pełnego makijażu będzie także namalowanie kreski na powiece czy odpowiednie nałożenie cieni, aby uzyskać efekt cieniowania (przejścia kolorystycznego od ciemniejszego do jaśniejszego koloru).

Na szczęście w dzisiejszych czasach polecane firmy kosmetyczne produkują kosmetyki kolorowe, których aplikacja jest bardzo prosta. Doskonałym tego przykładem są np. podkłady o płynnej konsystencji, które szybko wtapiają się w skórę oraz są odpowiednio napigemntowane, dlatego równo pokrywają cerę, nie powodując nieestetycznych prześwitów. Podobnie jest np. z konturówkami do ust, które ze względu na odpowiedni stopień twardości pozwalają na szybkie i bezproblemowe obrysowanie konturu ust.

Prosty makijaż wieczorowy krok po kroku

Zanim przejdziemy do omówienia wykonania prostego makijażu wieczorowego, najpierw warto wspomnieć, że w każdym makijażu należy zachować pewną zasadę. Jest ona szczególnie ważna dla osób, które nie są profesjonalnymi wizażystami. Specjaliści ze względu na swą wiedzę, doświadczenie i umiejętności nie zawsze muszą jej przestrzegać.

Zasada brzmi: zdecyduj się na usta lub oczy!

Co to w praktyce oznacza? Dokładnie tyle, że niebezpieczne jest w jednym makijażu mocne podkreślanie zarówno oczu, jak i ust. Smoky eyes w ciemnym kolorze i mocno czerwona szminka mogą stworzyć karykaturalny efekt, jeśli nie są wykonane przez specjalistę. Dlatego, jeśli decydujemy się na mocne podkreślenie oczu, by nadać im głębi spojrzenia i tajemniczego charakteru, usta pokryjmy jasnym błyszczykiem lub pomadką. Podobnie jest w drugą stronę. Tak modne ostatnio ciemne wargi w odcieniu wytrawnego wina będą się dobrze prezentować z lekko podkreślonymi oczami (pomalowanymi samą maskarą do rzęs i ewentualnie jasnym cieniem do powiek).

O ile dzienny makijaż wcale nie wymaga od nas mocnego pokreślenia oczu lub ust, bo równie dobrze obydwa te obszary możemy tylko delikatnie upiększyć, to w wieczornym makijażu będzie to podstawą. Właśnie tym różni się makijaż na wieczór od dziennego.

Przy makijażu wieczorowym należy zachować następującą kolejność używania kosmetyków: najpierw krem nawilżający i ewentualnie baza pod makijaż, potem podkład, następnie makijaż oczu i ust, bronzer lub róż oraz ewentualnie rozświetlacz.

Dobry podkład – podstawa perfekcyjnego makijażu!

Wbrew pozorom wykonanie dobrego makijażu nie jest takie trudne, jeśli tylko używamy do tego odpowiednich kosmetyków. Polecane kosmetyki kolorowe ułatwiają wykonanie perfekcyjnego makijażu, ponieważ mają dobry skład i specjalnie opracowane formuły, uniemożliwiające ważenie się lub rolowanie kosmetyku, co mogłoby spowodować powstanie nieestetycznych plam. Dobrze oceniane kosmetyki kolorowe także poprawiają ogólną kondycję cery (w przypadku niektórych podkładów) lub odżywiają rzęsy (w przypadku niektórych maskar).

Dobrze wiedzieć, że jeśli chodzi o dobry podkład do każdego typu cery, to kosmetolodzy polecają np. Urban Glow Luminous Anti-Pollution marki Dr Irena Eris.