Na co zwrócić uwagę dobierając bukiet do sukni?

Spójność dekoracji weselnych i klimatu wesela jest tak samo ważna, jak dobranie charakteru bukietu ślubnego do stylu sukni Panny Młodej. Całość powinna do siebie pasować i być przede wszystkim wygodna – suknia nie powinna krępować ruchów, a bukiet nie może być zbyt ciężki.

   Postaw na jeden kolor

Zbyt wiele barw może przytłoczyć i zepsuć końcowy efekt, dlatego należy przemyśleć wszystkie elementy stylizacji i zdecydować się na kolor przewodni, który w różnych odcieniach będzie ze sobą współgrał. Dobrym rozwiązaniem będzie przełamanie tworzącej się monotonii bardziej wyraźnym akcentem, jednak nie odwracającym uwagi od głównej barwy wszystkich kompozycji. Sposób na takie wykończenie znalazł Butik Florystyczny Amarant, który tworząc jednobarwne bukiety ślubne z kwiatów różniących się od siebie zaledwie odcieniem, stawia na jasnozielone dodatki ozdobnych liści i traw.

Kształt sukni jest bardzo ważny

Kształt sukni ślubnej jest niezwykle istotny w dopasowaniu wiązanki ślubnej, bowiem nieodpowiednio dobrane do siebie kształty mogą ze sobą nie współgrać i stworzyć nieestetyczne połączenie. Zależnie od fasonu, możemy wybierać między różnymi typami bukietów dopasowując do nich ulubione gatunki. Sukienki krótkie doskonale będą się prezentować z bukietami kulistymi i zwartymi, na przykład z róż, kalii czy piwonii. Typowe princesski i rozkloszowane suknie powinno łączyć się z wiązankami lekkimi, delikatnie zwisającymi przez ramię, a do sukni o fasonie syrenki wybiera się duże objętościowo kompozycje.

Gatunek kwiatów

Jeśli suknia jest gładka, doskonale dopełni ją bardzo bogata wiązanka, nie tylko w dużym rozmiarze, ale również z błyszczącymi ozdobami. W takim bukiecie ślubnym najlepiej skomponować gatunki klasyczne i eleganckie, takie jak róże czy lilie. Jeśli suknia ślubna ozdobiona jest cekinami, cyrkoniami i innymi kamieniami dekoracyjnymi warto postawić na kompozycje bardziej jednolite, gdzie głównym bohaterem jest jeden, duży kwiat. Takie ułożenie wiązanki nazywa się Composite i polega na skomponowaniu większej ilości warstw płatków.