Na co zwrócić uwagę wybierać lokal weselny?

Kiedy Pary podejmują decyzję o organizacji wesela najważniejszą sprawą staje się wybór daty i miejsca.

W zależności od ilości osób i naszych potrzeb na rynku znajdziemy lokalne o różnej wielkości i oferowanych usług. Warto wiedzieć czym sugerować się przy wyborze miejsca weselnego.

Jaką pojemność sali wybrać

Najważniejszą sprawą od której zależy wybór sali jest ilość gości, których podejmiemy na naszym przyjęciu. Jeśli wybieramy skromne przyjęcie weselne można pokusić o organizację imprezy na sali restauracyjnej. Wesele w restauracji ma swoje plusy także jeśli chodzi o wybór menu. To w końcu doświadczeni kucharze, a próbek jedzenia możemy posmakować w dowolny dzień w roku, wybierając się na rodzinny obiad. Jeśli interesuje nas duże przyjęcie na ponad sto osób warto wybrać typowo obiekt weselny z dużą salę weselną. O pojemność należy zapytać na pierwszej rozmowie z managerem lokalu. Większość obiektów zamieszcza tą informację zwykle również w swojej ofercie, na przykład na stronie internetowej. Oprócz miejsca dla gości warto zapytać jak dużo miejsca zostaje na tańczenie, oraz dla orkiestry lub DJ-a. Niektóre obiekty na miejsce do zabawy przeznaczają oddzielną salę, czasami nawet umiejscowioną na oddzielnym piętrze. Warto zastanowić się przed wyborem obiektu, czy takie rozwiązanie nas satysfakcjonuje.

Otoczenie i okolica obiektu

Dla wielu par najważniejszą sprawą jest okolica obiektu i jego wygląd zewnętrzny. Często marzą one o ślubie w eleganckim pałacyku, nowoczesnej willi, lub dworku w rustykalnych stylu. Jeśli planowany ślub ma odbyć się w miesiącach letnich warto poszukać obiektu z ogródkiem na zewnątrz, lub miejscem na złapanie oddechu i krótki spacer. To również dobry pomysł jeśli interesuje nas sesja w plenerze, która ma odbyć się w trakcie uroczystości weselnej. Dużym powodzeniem cieszą się sala na wesele nad jeziorem, lub przy plaży.

Infrastruktura i zaplecze dla gości

Wybierając obiekt na wesele często ważnym aspektem są miejsca noclegowe dla gości. Jeśli na uroczystość przybywa rodzina z dalszych stron warto zadbać o to, by mieli gdzie spędzić noc po weselu. Wiele hoteli, które świadczą usługi organizowania wesela posiada pokoje noclegowe w swojej ofercie. Często na miejscu mamy również możliwość skorzystania ze śniadania na drugi dzień, czy obiektów SPA, co będzie dodatkową atrakcją.