Na jakie okazje sprawdzą się lekkie zapachy a na jakie bardziej wyraziste akordy?

Wielu z nas przy wyborze perfum kieruje się tylko i wyłącznie zapachem, który musi skraść nasze serce i pobudzić zmysły. Wybierając się do drogerii testujemy dziesiątki zapachów by w końcu znaleźć ten jedyny, który idealnie pasuje do naszego stylu i gustu. Ze względu na szeroki wachlarz produktów zarówno w perfumerii internetowej jak i perfumeriach stacjonarnych, czasami ciężko jest nam na cokolwiek się zdecydować. Jeśli już jednak znajdziemy swój wymarzony zapach, zastanówmy się czy jest on na tyle uniwersalny by stosować go na każdą okazję. Nieodpowiednio dobrany zapach może sprawić, że nie będziemy postrzegani przez otoczenie tak jakbyśmy tego chcieli. Jak więc odpowiednio dobierać zapachy na poszczególne okazje? Dzisiaj podpowiadamy, jak uniknąć zapachowych wpadek.

Jakie perfumy na randkę a jakie na ważną konferencję biznesową?

Jeśli pracujemy w niewielkim pomieszczeniu lepiej wystrzegać się intensywnych, ciężkich i duszących zapachów. Musimy pamiętać, że w pracy otaczają nas inni ludzie i nie możemy stosować aromatów, które są duszące czy przytłaczające. Wybierając się do pracy najlepiej skropić się delikatnym, lekko kwiatowym bądź owocowym zapachem. Tego typu akordy zazwyczaj nie są zbyt intensywne dlatego nikomu nie powinny zbytnio przeszkadzać.

Randka ze swoją drugą połówką to idealna okazja do tego, by użyć uwodzącego, wzbogaconego nutką pikanterii zapachu. Świetnie sprawdzą się orientalne akordy, które rozbudzą zmysły i dodadzą nam elegancji.

Na spotkaniu biznesowe użyjmy wyrazistych, nieco cięższych zapachów, które dodadzą nam pewności siebie. Słodkie, lekkie i delikatne zapachy zostawmy na inną okazję – w towarzystwie biznesowym nie będą zbyt dobrze postrzegane. Kobieta skropiona owocowym aromatem z pewnością będzie uchodzić za nieco infantylną a to nie przystało bizneswoman.

Podczas letniego wypoczynku nad morzem czy w górach świetnie sprawdzą się perfumy o delikatnym, owocowo-kwiatowym zapachu. Ciepłe, letnie dni to czas, w którym tego typu aromaty najlepiej spełniają swoją rolę.

O tym jak prawidłowo dobierać perfumy do okazji można przeczytać także tutaj https://perfumeriada.pl/czy-zapach-perfum-to-jedyne-co-powinno-nas-sklonic-do-ich-zakupu