Pierścionek ze szmaragdem – idealny wybór na zaręczyny

Nie da się ukryć, że większość pań marzy, aby na jej palcu pojawił się złoty pierścionek ze szmaragdem. Szmaragd to jeden z wielu kamieni szlachetnych, który dość często jest wykorzystywany do produkcji damskiej biżuterii. W wyrobach jubilerskich najczęściej występuje wraz z diamentami. Warto dodać, że pierścionki ze szmaragdem są często wybierane jako zaręczynowe. W tym tekście podpowiadamy jak wybrać odpowiedni pierścionek na tę okazję.

Za co kobiety kochają szmaragdy?

Szmaragdy to kamienie, których unikalny zielony odcień jest spowodowany śladowymi ilościami chromu i wanadu w podstawowej strukturze berylu. Warto dodać, że często na ich powierzchni pojawiają się różne pęknięcia – z uwagi na to, wymagają one szczególnej ostrożności. Jednak te drobne niedoskonałości w ogromnym stopniu przyczyniają się do ich wyjątkowości.

Wiele osób twierdzi, że złoty pierścionek ze szmaragdem będzie pasował wyłącznie do kobiety, która ma zielone oczy. Okazuje się jednak, że ten kamień jest tak elastyczny, że będzie wyglądał dobrze praktycznie z każdą przedstawicielką płci pięknej. Przed zakupem konkretnego modelu warto dowiedzieć się, czy nasza wybranka gustuje w szmaragdach. Jeśli mamy pewność, że tak jest, możemy bez większych problemów dobrać do niej odpowiednią biżuterię zaręczynową.

Kolor zielony – znaczenie

Zieleń od zawsze kojarzy nam się z naturą, spokojem i przyrodą. Kolor ten symbolizuje także przyjaźń, szczęście i harmonię oraz spokój ducha i pozytywne wibracje. Osoby, które lubią tą, barwę są zazwyczaj towarzyskie, otwarte i przyjazne. Według badań zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy człowieka.

Pierścionek ze szmaragdem na zaręczyny

Szmaragd o pięknej, głębokiej i zielonej barwie świetnie prezentuje się zarówno w złotej, jak i w srebrnej oprawie. Warto dodać, że tym kamieniom szlachetnym przypisywana jest zazwyczaj jakaś symbolika oraz moc. Podobnie jest także w przypadku szmaragdu, który symbolizuje kosmiczną witalność, siłę oraz wewnętrzne szczęście. Co więcej, ten zielony odcień ma za zadanie kojąco wpływać na osobę, która go nosi. Szmaragd wpływa także uzdrawiająco na cały organizm, ma właściwości odmładzające, pogłębia miłość i zapewnia dobrobyt.

Nie da się ukryć, że pierścionki zaręczynowe z roku na rok również idą śladami mody, a nawet wyznaczają one nowe trendy. Jednak z drugiej strony kwestia wyboru odpowiedniego modelu jest bardzo indywidualna, ponieważ każda kobieta ma swój gust. Z uwagi na to, wielu panów decyduje się na klasyczne pierścionki, natomiast druga część wybiera innowacyjne rozwiązania. Jedno jest pewne. Nie ważne jest to, jaki będzie wzór pierścionka. Najważniejsze jest to, aby symbolika wybranego przez nas kamienia szlachetnego, znajdującego się w pierścionku zaręczynowym pasowała do naszej wybranki.

Złoty pierścionek ze szmaragdem to idealne rozwiązanie na zaręczyny. Jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na rozmiar oczka. Wbrew pozorom okazuje się, że przyszłe panny młode niekoniecznie chcą, aby ich biżuteria była naprawdę okazała. Zdecydowanie lepiej jest wtedy, gdy biżuteria zaręczynowa jest nieco skromniejsza. W takiej sytuacji pierścionek ze szmaragdem można nosić praktycznie na co dzień.

Nie da się ukryć, że zaręczyny to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nie dziwi więc fakt, że panowie chcą, aby ten moment był naprawdę szczególny i dlatego też starają się wybrać taką biżuterię, która będzie wprost idealnie pasowała do ich wybranki. Pierścionek ze szmaragdem to idealny wybór dla pań, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania.