Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć o zabiegu przed jego wykonaniem?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli matka natura nie obdarzyła nas pełnymi ustami, wstrzyknięcie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w wargi pozwoli nam błyskawicznie rozwiązać ten problem. Zanim jednak zdecydujemy się na modelowanie ust kwasem hialuronowym, powinnyśmy przyswoić sobie kilka ważnych informacji na temat tego zabiegu. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, co warto o nim wiedzieć!

Zabieg kwasem hialuronowym a bezpieczeństwo

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym należy nie tylko do najskuteczniejszych, lecz także najbezpieczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. To przede wszystkim z tego względu, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym ciele, w związku z czym istnieje minimalne ryzyko alergii, uczulenia czy odrzucenia tej substancji przez organizm w trakcie przeprowadzanego zabiegu. Warto też zaznaczyć, że modelowanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem całkowicie odwracalnym – substancja po upływie kilku lub kilkunastu miesięcy ulega całkowitemu wchłonięciu, a usta przyjmują taki kształt, jak przed zabiegiem.

Czy istnieją przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym?

Choć terapia z użyciem kwasu hialuronowego należy do najbezpieczniejszych w medycynie estetycznej, nie oznacza, że mogą poddać się jej wszystkie osoby. Oczywistym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia jest ciąża oraz okres karmienia piersią, bo wszelkie substancje wstrzykiwane pod skórę mamy mogą mieć niekorzystny wpływ na dziecko. Tego typu zabiegom nie powinny też poddawać się osoby, które zmagają się ze stanem zapalnym skóry, chorobami autoimmunologicznymi czy skłonnościami do powstawania blizn przerosłych. Jeżeli mamy wątpliwości, czy zabieg może być wykonywany w naszym przypadku, powinnyśmy skonsultować się ze specjalistą. W tym przypadku przeciwwskazania nie stanowi jednak wiek pacjenta – kwas hialuronowy może być stosowany zarówno u stosunkowo młodych, jak i dojrzałych osób.

Jaki kwas do zabiegu?

Zabieg powiększania ust odbywa się zazwyczaj przy pomocy preparatów na bazie kwasu hialuronowego, nie zaś czystego kwasu. Na rynku medycznym znajduje się ogromna ilość różnorodnych preparatów wykorzystywanych przez specjalistów do zabiegu ostrzykiwania kwasem hialuronowym. Na jaki produkt warto dziś zwrócić szczególną uwagę? Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie w szczególności polecają wykonanie zabiegu kwasem hialuronowym przy pomocy preparatów Neauvia Organic. To natomiast z tego względu, że do produkcji tych kosmeceutyków został wykorzystany kwas hialuronowy wyprodukowany przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu i pozwala uniknąć reakcji odczynowych wywoływanych przez pozostałości resztek białkowych. Ma to bardzo duże znaczenie nie tylko dla naszego bezpieczeństwa podczas terapii, lecz także ostatecznych efektów zabiegu.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do krótkotrwałych procedur zabiegowych – cały zabieg trwa nie dłużej niż 30-40 minut. Przed ostrzykiwaniem ust kwasem hialuronowym specjalista podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, aby jak najbardziej zwiększyć jego komfort podczas przeprowadzanej terapii. W następnej kolejności następuje iniekcja kwasu hialuronowego przy pomocy cienkiej igły – najpierw w górną, zaś później w dolną wargę. W końcowym etapie zabiegu wargi są masowane, aby nasycić ich czerwień i nadać im odpowiedni kształt. Oczywiście, bezpośrednio po zabiegu możemy spodziewać się, że nasze usta będą lekko zaczerwienione i opuchnięte, jednak są to dolegliwości, które zazwyczaj ustępują samoistnie po kilku dniach.

Więcej informacji na temat powiększania ust kwasem hialuronowym znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/neauvia-organic-kosmeceutyki/