Prowadzisz salon fryzjerski lub kosmetyczny? Sprawdź jak usprawnić pracę!

Każda osoba, która prowadzi własny salon fryzjerski wie, że nie jest to łatwym zadaniem.

Spora konkurencja w branży sprawia, że klienci są coraz bardziej wymagający. Potrzebują nie tylko najwyższej jakości usług, ale również sprawnej obsługi dotyczącej rezerwacji wizyt czy przypominania o nich.

Samodzielne prowadzenie tradycyjnego kalendarza bywa czasochłonne i nieefektywne. Nic więc dziwnego, że wielu fryzjerów i kosmetyczek zaczyna korzystać z nowoczesnych narzędzi, dzięki którym mogą usprawnić działanie swoich salonów. Jednym z takich rozwiązań jest Wirtualny Kalendarz.

Czym jest Wirtualny Kalendarz?

Wirtualny Kalendarz to nic innego jak nowoczesne oprogramowanie do salonów fryzjerskich i kosmetycznych, dzięki któremu tego typu zakłady usługowe mogą działać znacznie sprawniej i szybciej. Kalendarz pozwala nam bowiem znacznie szybciej śledzić rezerwacje klientów, umawiać ich na spotkania oraz przypominać o wizytach. Dzięki temu, nie tylko poświęcamy mniej czasu na kwestie związane z rezerwowaniem terminów usług, ale również zwiększamy szanse, że klient terminowo stawi się na umówione spotkanie. Słowem, to nowoczesne oprogramowanie do salonów fryzjerskich może przyczynić się do zwiększenia dochodów firmy.

Jakie daje nam możliwości?

Wirtualny Kalendarz to przejrzysty interfejs, który ułatwia korzystanie z tego narzędzia. Jest ono proste w obsłudze nie tylko dla osób prowadzących salony, ale również dla klientów. To oprogramowanie do salonów kosmetycznych pozwala klientom dokonywać rezerwacji online. Za jego pomocą możesz również prowadzić korespondencję. Co więcej, w Wirtualnym Kalendarzu możesz znaleźć historię każdego klienta lub pacjenta, dzięki czemu będziesz w stanie sprawniej odpowiadać na jego potrzeby.

Wirtualny Kalendarz automatycznie wysyła powiadomienia SMS do twoich klientów przypominając im o zbliżających się umówionych spotkaniach. Dzięki temu zmniejsza się liczba osób, które nie pojawiają się w wyznaczonym terminie.
Jest to narzędzie, które możesz przetestować zupełnie za darmo. Zyskasz więc pewność, że oprogramowanie faktycznie wpływa na poprawę jakości twoich usług i funkcjonowanie salonu.