Tajskie kosmetyki podbijają świat

Tajki zawdzięczają styl i urodę genom, ale nie tylko. Pomagają sobie też umiejętnością łączenia trendów z całego świata, masażami i kosmetykami uzyskiwanymi z produktów naturalnie występujących w ich ojczyźnie.

Nie bez powodu w najdroższych Spa świata używa się tajskich kosmetyków. Na tutejszym rynku trudno o znane nam Europejskie marki a ich miejsce zastępują preparaty setek lokalnych producentów.

Mieszkanki Bangkoku i okolic często robią też kosmetyki same: z dostępnej na każdym straganie trawy cytrynowej, papai i szafranu. Z trawy wyplatają też kapelusze a z bambusa torby i sandały. Lokalne stroje są ręcznie farbowane, jednak na rynku można kupić również modę z Chin, Ameryki, Europy, Australii i każdego innego miejsca na świecie. Z racji na dużą ilość turystów, Tajlandia szybciej niż sąsiednie kraje wychwytuje nowinki modowe ze świata. Również te urodowe, dlatego w tajskich kosmetyków obok wyciągów roślinnych można znaleźć technologię współczesną.

W polskich sklepach można znaleźć coraz więcej azjatyckich maseczek i preparatów do masażu tajskiego, który jest jednym z najpopularniejszych na świecie.