Życie na diecie, czyli jak się zmotywować do zrzucania kilogramów

Wszystkie osoby, które kiedykolwiek się odchudzały, z pewnością przyznają nam rację – zrzucanie kilogramów potrafi być trudne. Dlaczego? Ponieważ wymaga silnej woli, determinacji i wytrwałości, o które bardzo trudno, jeśli brakuje Ci motywacji. Na szczęście mamy kilka sposobów na to, aby sprawić, że tym razem dieta przyniesie efekty. Jak się zmotywować? Podpowiadamy!

Nie szukaj wymówek na diecie, a sposobów na to, jak się zmotywować

Wymówki… Można o nich powiedzieć naprawdę wiele. Jedno jest pewne – jeśli będziesz chciała je znaleźć, to tak właśnie będzie. W szczególności wtedy, gdy minie pierwszy okres odchudzania i efekty nie będą już tak spektakularne. W chwilach zwątpienia na diecie nie myśl, jak się zmotywować na siłę! O wiele lepiej działa zwizualizowanie sobie celu. Wyobraź sobie, jak leżysz na plaży w wymarzonym dwuczęściowym stroju. Gwarantujemy, że taki widok potrafi dać naprawdę niezłego kopa do działania. Pamiętaj też, że czasami każdy z nas potrzebuje odpoczynku. Nic się nie stanie, jeśli wyjątkowo ten jeden raz pozwolisz sobie na wizytę w pizzerii czy zrezygnujesz z treningu. Ważne, że po tym wrócisz do działania. I to bez wyrzutów sumienia, bo one zdecydowanie spowodują spadek motywacji.

Dieta we dwoje, czyli jak się zmotywować w parach

W grupie zawsze jest raźniej i weselej. Odchudzanie nie jest wyjątkiem! Nic tak nie pomaga, jak świadomość, że bliska osoba przechodzi przez to samo. Razem z przyjaciółką chcecie przejść na dietę i nie wiecie, jak się wspólnie zmotywować? Oprócz wspólnych wizyt na siłowni świetnym pomysłem jest zdrowa rywalizacja. Umówcie się, że ta, której uda się zrzucić najwięcej centymetrów z ud czy brzucha do następnego miesiąca, może wybrać destynację kolejnych wakacji, na których wspólnie zaprezentujecie swoje nowe figury.

Myśl o przyszłości!

Przechodząc na dietę, wiele osób szuka sposobów na to, jak się zmotywować, aby jak najszybciej zrzucić nadprogramowe kilogramy. Bardzo często to błąd, ponieważ odchudzanie to nie tylko walka o lepszą sylwetkę, ale także zdrowie. Nie musisz każdego miesiąca tracić dziesiątek kilogramów! Liczy się to, co czeka na Ciebie na mecie, a dojście do wyznaczonego celu jest najłatwiejsze, jeśli postawisz na metodę małych kroków. Pomyśl o tym, że będziesz lepiej i wyglądać, i się czuć. Rób to dla swojego zdrowia, a gwarantujemy, że spadki motywacji przestaną Ci tak dokuczać.

Jeśli chcesz, aby Twoje odchudzanie stało się prostsze, skorzystaj z diety pudełkowej. Starannie przygotowane posiłki z wyliczoną kalorycznością pozwolą Ci zaoszczędzić czas na diecie i uniknąć uczucia głodu.